Чи потрібен Twitter вашому бренду?
Про особливості цього майданчику: переваги, аудиторію та комунікацію брендів, розповідає Катерина Бондаренко, наша Head of SMM у своэму матеріалі для Sostav.ua
Про особливості цього майданчику: переваги, аудиторію та комунікацію брендів, розповідає Катерина Бондаренко, Head of SMM, VIVID brand content hub.
Вже всі, хто навіть не знайомий з маркетингом, бачили добірки жартів від брендів з Twitter. Ця соціальна мережа входить у Топ 15 найпопулярніших у світі платформ і налічує понад 353 МЛН користувачів. Хоч в Україні вона досі залишається незвіданою для багатьох брендів, проте швидкими темпами набуває популярності. Ще з початком повномасштабного вторгнення Twitter для українців став майданчиком для інформаційної війни. Багато користувачів зареєстрували новий акаунт, деякі повернулися до старого. Все більше українців доєднуються у Twitter, аби тегати політиків та слідкувати за ситуативами. Популярні українські бренди, які мають десятки тисяч підписників у Twitter : УкрПошта - 21К, McDonald`s - 17К, Київстар - 25К підписників, і блогери сотні тисяч — Сергій Стерненко 157К підписників, Ігор Лаченков 183К підписників. Ця платформа дає змогу брендам сформувати навколо себе хоч і невелике (порівняно із підписками в Instagram), але дуже лояльне ком’юніті на декілька тисяч, зробити бренд “живішим” і покращити комунікацію зі своєю аудиторією.
А тепер детальніше про особливості Twitter.
Сміливість
Це риса яка притаманна українцям і у Twitter. Але тут є нюанси, адже ми всі розуміємо, що глобальні кампанії не можуть дозволити собі на стільки відкриту й сміливу комунікацію як наші національні бренди. Важко уявити,як наприклад, McDonald`s, жартує про бавовну чи 100К вбитих росіян. А от УкрПошту, яка обіцяє відправити ракети й пакети назад на росію – легко, бо це було в їхньому контенті. І звісно, такі ситуативки від національних брендів є більш віральними та гучними.
Проте, як показує аналіз, навіть глобальні бренди, які мають певні обмеження в комунікації можуть вистрелювати у Twi. 17К підписників у McDonald`s не просто так з’явились.
Тож, глобальні бренди також можуть знайти своє місце під сонцем укрTwi, але треба трохи більше часу та енергії на це.
Проте, як показує аналіз, навіть глобальні бренди, які мають певні обмеження в комунікації можуть вистрелювати у Twi. 17К підписників у McDonald`s не просто так з’явились.
Тож, глобальні бренди також можуть знайти своє місце під сонцем укрTwi, але треба трохи більше часу та енергії на це.
Менше конкуренції за увагу
Український Twitter – це про сміливість та швидкість. Не всі бренди готові до такого. І відповідно конкуренції за увагу менше, в порівнянні вже зі стандартними майданчиками, як Instagram та Facebook.
Місце швидкої реакції
Якщо бізнес хоче додатково продемонструвати свої переваги , такі як швидкість та гнучкість, то Twi ідеальний майданчик для цього. У цій соцмережі необхідно швидко реагувати на події та обігрувати ситуації для того, аби твіт репостили та лайкали.
Ще одним важливим завданням у Twitter є швидка та влучна модерація. Завдяки згадкам бренду можна відстежувати всі твіти користувачів та реагувати на них – коментувати, лайкати чи репостити. Така «близька» комунікація з брендом привертає увагу аудиторії та формує її лояльність.
Приклад швидкої комунікації між брендами та обігрування ситуативу з Ластівчиним гніздом. Бренди за пару годин заколабились та створили гучний інфопривід (але не гучніший за бавовну).
Менше часу між публікацією та першими взаємодіями
Більшість користувачів Twitter- це користувачі мобільних застосунків. І часто застосунок сигналізує про нові твіти, які можуть зацікавити. Відповідно є додатковий буст, а також час між публікацією та першими взаємодіями скорочується.
Особливості аудиторії
Аудиторія у Twitter досить смілива, відверта та часом провокаційна. Це - новатори, соціально активні, творчі та з власною думкою користувачі. Підкорити таку аудиторію нелегко. Проте після підкорення їх серденьок, бренд стане справжнім Lovemark.
Амбасадори бренду знаходяться самі. Тисячі охоплень на відгуках.
Контент без планів та ситуативність
Брендам у сучасних реаліях важливо не тільки бути в контексті всього, що відбувається навколо, а й вчасно реагувати. Бренди, які вчасно реагують на події та тренди залишаються на слуху в аудиторії, як своєї, так і потенційної.
Плановий контент на місяць вперед – про це одразу можна забути. Навіть план на тиждень вперед точно не спрацює без змін. Звісно контент-план, як місце для основних посилів і меседжів має бути, але будьте готові переносити, змінювати, відкладати та швидко думати про нове.
Ну це вже класика – Щекавиця. Old, but good